איך מתקנים מכפיל חניהמכפילי חניה מכניים הם אחד הפתרונות הטובים ביותר ליצירת מקומות חניה במאה העשרים ואחת בערים הצפופות. באלו אין מקום ליצירת מקומות חניה רגילים ולכן נוצר הצורך לפתרון של חניה לגובה

הבתים הישנים במרכזי הערים מחפשים פתרונות חניה חסכוניים במקום על מנת לפתור את מצוקת החניה הנוראית שמהם סובלים התושבים. לשם כך נוצר פתרון החניה לגובה על ידי עזר מכני. המתקן הוא למעשה מכפיל חניה בעזרת מנוע הידראולי יכול להעלות רכב אחד אל הגובה ומתחתיו ניתן להחנות רכב נוסף. כך מכפילים את שטח החניה ללא הכפלת השטח. אף על פי שהשאלה איך מתקנים מכפיל חניה היא לחלוטין עיניין למקצוענים, אלו יצליחו להתקין מתקנים כאלו בחניות מקורות וכאלו שאינן מקורות. בין עם יש צורך בחפירת פיר כלפי מטה ובין או בלתי אפשרי לחפור במקום ויבנה מכפיל לגובה.
מתקני חניה עם פיר - יתרונותבעלי מקצוע יענו על השאלה איך מתקנים מכפיל חניה בשתי תשובות אפשרויות – אם הקמת פיר או ללא אפשרות להקמת פיר. במידה ויהיה ניתן ליצור פיר במקום יהיה ניתן להתקין מכפיל חניה ביורד למטה, מה שמאפשר יציאה וכניסה של שתי המכוניות במתקן ללא תלות האחת בשניה. אלו יותקנו בהתאם לגודל הפיר ועל פי גדלי המכוניות ומשקלן. הפעלת מתקנים אלו תהיה בעזרת מפתח ייעודי שיהיה בשימוש של המשתמשים בחניה באופן קבוע. כל אחד יחד היכן הוא מיועד לחנות ולא יהיה תלוי בשכנו לחניה על מנת לצאת ולהיכנס ממנה.מתקני חניה ללא פיר - חסרונותבמקרים בהם לא ניתן לחפור פיר אפשר להתקין מתקן מכפיל חניה ללא פיר. התשובה לשאלה איך מתקנים מכפיל חניה כזה מעט יותר מורכבת וכך גם השימוש בו. מאחר ולא ניתן לחפור פיר כלפי מטה יש צורך לבנות את המתקן לגובה. מכפילי החניה האלו בעלי חסרון אחד בולט. חייבים להוציא את המכוניות שחונות בקומות התחתונות של המתקן על מנת להכניס או להוציא את המכוניות שחונות במפלס העליון של המתקן. בדרך כלל יהיה ניתן למצוא את המתקנים הללו בחניות גדולות בהם יש אדם אצלו מפקידים את מפתחות הרכב למקרה בו הרכב במעל יצטרך לצאת.

מתקני חניה ללא פיר – יתרונות


היתרון הבולט ביותר של מתקן חניה שלא מצריך פיר הוא כמובן העובדה שאין צורך בפיר על מנת להתקינו. כך ניתן להתקין אותו גם בחניונים בעלי קומות או במידה ולא ניתן לחפור באדמה במקום. על השאלה איך מתקנים מכפיל חניה שכזה ומתי יש בו צורך יענו אנשי המקצוע בכך שניתן להתקינו במקומות בהם יש תקרה נמוכה יחסית, או אם מדובר על מרתף חניה או על חניה בקומה הראשונה של הבניין. זה אידיאלי עבור שירותי חניה או השכרת רכבים אך גם עבור חניה של שני רכבים של אותה המשפחה, שיכולים להיות מתואמים בניהם. העלות של מתקנים אלו זולה יחסית וניתן להתקינה על רצפת בטון קיימת. עלויות האחזקה של המתקן נמוכות יחסית ועלויות צריכת החשמל שלה אף הן נמוכות.

לסיכום, השאלה הנדרשת היא לא איך מתקנים מכפיל חניה אלא איזה מתקן יכול לענות על הצרכים של הלקוחות בצורה הטובה ביותר. כל צורך והפתרון הנכון ביותר עבורו. ההתקנה יכולה להיעשות אומנם עם פיר וללא פיר אבל חייבים להתאים את המתקן למקום בו הוא צריך להיות מונח ולצרכים של מי שהולך לחנות בו. למשל, בבית דירות יהיה מאוד קשה לעבוד עם מתקן חניה ללא פיר ואילו בחניונים הדבר פשוט מאוד. לכן, חשוב מאוד להבין מה הצורך ורק לאחר מכן לגשת לבחירה ולהתקנה של מכפיל החניה במקום