פתרונות חניה לשכונות פרטיות

 

עם העלייה בכמות הרכבים בכביש חלה עליה גם בכמות מקומות החניה הנחוצים לנו


בין אם אנו מנסים למצוא חניה בעבודה, בקופת החולים או בסופר, כמעט תמיד ניתקל בקושי מסוים בשל העובדה שפשוט אין מספיק חניות לכמות הרכבים בה אנו עושים שימוש כיום. בעיה זו חמורה אף יותר בשכונות פרטיות, בהן אין לנו ברירה אלא להחנות על בסיס יומי וכן רובן מתוכננות בצורה המספקת חניה אחת לכל בית- צורה אשר אינה מתאימה למציאות של ימינו בה לרוב המשפחות יש יותר מרכב אחד. בכדי להתמודד עם בעיה זו, ישנם כמה פתרונות חניה בהם ניתן להיעזר.

 
פתרונות חניה לשכונות פרטיות
 

אז אילו פתרונות חניה קיימים לשכונות פרטיות וכיצד הם פועלים?


  • מכפילי חניה מכאנים: מכפילי חניה מכאנים הינם מכשירים המאפשרים חניה לגובה של שתי מכוניות אחת מעל השניה, ובכך בעצם הופכים חניה אחת לשתיים. מכשירים אלו דורשים מרווח מסוים לשם ביצוע פעולתם, אולם הם נחשבים למוצרים בין הקטנים בתחום פתרונות חניה ולכן ניתנים להתקנה כמעט בכל מקום. מתקנים מסוג זה מתאימים ביותר לחניות פרטיות או חניות בשכונות פרטיות, היות והם מספקים מיקום כפול על כל חניה ויכולים לשרת משפחה לשם חניית רכביה.
  • מכפילי חניה חצי-אוטומטיים: סוג זה של מכפילי חניה פועל גם הוא על עיקרון החניה לגובה, אולם הבעיה איתו היא שהמתקן אינו מאפשר הוצאה של הרכבים בסדר שונה מכניסתם, ולכן אם הראשון שהחנה ירצה לצאת הוא יצטרך שכל שאר הרכבים יצאו קודם. מסיבה זו, מכשיר זה פחות מתאים לשכונות פרטיות היות והוא אינו מאפשר שליטה של כל אדם בשכונה על החניה והוצאת הרכב שלו.
  • מתקני חניה אוטומטיים: מתקני חניה אוטומטיים הינם אחד מפתרונות חניה הטובים ביותר עבור שכונות בהן ישנו רצון משותף לשפר את תנאי החניה. מכשירים אלו מאפשרים להחנות כמה רכבים לגובה, וכן ניתן ליצור גם חניה לרוחב, כך שניתן להגדיל בצורה משמעותית ביותר את כמות החניות בשטח מסוים. היתרון במכשירים מסוג זה הוא שהם מאפשרים הוצאה והכנסה של רכבים לחניה ללא תלות בסדר הגעתם, ובכך פותרים בעצם את הבעיה שנוצרה במכשיר החצי-אוטומטי. מתקנים אלו בדרך כלל תופסים מקום רב, אולם הם ניתנים להקמה הן תת קרקעית והן עילית, ולכן יכולים לשפר בצורה משמעותית את מצב החניה בשכונות בהן הדיירים מסכימים על הקמתם.
  • פלטות חניה נעות: פלטות אלו בעצם מאפשרות לנו להזיז רכבים גם לאחר חנייתם, ובכך בעצם מאפשרות חניה בצורה אשר חוסמת רכבים אחרים מלצאת היות וניתן יהיה להזיז את הרכב בשעת הצורך. מכשירים אלו מתאימים למקומות בהם לא ניתן להשתמש בפתרונות חניה אחרים, למשל אלו הפועלים לגובה, ובהם ישנו מקום מספיק בכדי ששני רכבים יחנו אחד ליד השני. ניתן להשתמש בפלטות מסוג זה בייחוד בבתים פרטיים, בהם השליטה על הפלטה, החניות והרכבים הינה כולה של בעל בית אחד.
  • מתקני חניה אוטומטיים לאופניים: במידה ובשכונה שלכם עושים שימוש באופניים, התקנה של מתקן חניה אוטומטי לאופניי השכונה יכולה לפנות במידה ניכרת את החניות הפנויות ברחבי השכונה, היות והוא ימנע חניה של אופניים במקומות בהם רכבים יכולים להחנות, וכן הוא מאפשר חניה נוחה של כמות גדולה של אופניים במקום מצומצם.


ניתן לראות כי ישנם פתרונות חניה רבים המסייעים בשיפור מצב החניות בשכונה פרטית


מגוון פתרונות החניה שהוצגו עד כה, וכן פתרונות רבים נוספים הקיימים כיום בשוק, מאפשרים שיפור משמעותי של מצב החניה בשכונות פרטיות, כאשר התקנה של מתקנים מסוג זה הינה פשוטה ביותר ויכולה להיכלל אף בתוכניות של שכונות חדשות לשם מתן מענה לבעיה מבעל בית אחד.
 
פנו אלינו עוד היום וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד!
 
 
אצלנו במרכז לשירות מתקני חניה מעניקים שירות מקצועי ואדיב לכל לקוחותינו בדגש על הפרטים הקטנים.
אנו נותנים המלצות לרכישה המשתלמת עבורכם, ובנוסף תיקונים ושדרוגים למתקנים הקיימים ברשותכם.

צרו עמנו קשר עוד היום: 073-7841877